Krótkowzroczna żyrafa - Z książką do Przedszkola

We wtorek, 5 marca bibliotekarki z Filii na Czarnym Potoku odwiedziły Niepubliczne Przedszkole Integracyjne "Przystań". Tym razem towarzyszyła im książka zatytułowana "Krótkowzroczna żyrafa" autorstwa A. H. Benjamin i Gill McLean. Główna bohaterka bajeczki miała problemy ze wzrokiem, niestety nie chciała nosić okularów. Na szczęście jej przyjaciele potrafili namówić ją do tego mądrego kroku?

Ta pięknie ilustrowana, zabawna historyjka stanowiła idealny wstęp do rozmowy na temat problemów z którymi stykają się na co dzień dzieci. Tym razem dotyczyły one dbania o wzrok. Przedszkolaki poznały wiec różne rodzaje okularów, dowiedziały się co należy robić aby ich oczy były jak najdłużej zdrowe. Na koniec wszyscy wykonali wspaniałe portery głównej bohaterki, czyli żyrafy właśnie.

Krótkowzroczna żyrafa - Z książką do Przedszkola Krótkowzroczna żyrafa - Z książką do Przedszkola Krótkowzroczna żyrafa - Z książką do Przedszkola