Kolorowe Ferie w Filii na Czarnym Potoku - bzdurki czyli bajki dla dzieci

Wszystko kiedyś dobiega końca.
Skończyły się już warsztaty feryjne, które trwały w filii 1. Ostatni dzień był bogaty we wrażenia zarówno te czytelnicze jak i te artystyczne. Dzieciaki poznały nowe techniki plastyczne. Mogły wyżyć się kreatywnie chociażby za pomocą pasteli rysując przepiękne zorze polarne czy tworząc witrażowe obrazy malując pisakami na streczu.
Aby uczcić Dzień Języka Ojczystego przeczytano opowiadanie zaczerpnięte z książki zatytułowanej "Bzdurki, czyli bajki dla dzieci(i)innych" autorstwa Mistrza Mowy Polskiej, Artura Andrusa. Na koniec wszyscy uczestnicy zajęć otrzymali małe upominki. Specjalne nagrody wręczono dzieciom, które, najlepiej dbały o porządek i pomagały w doprowadzeniu biblioteki do ładu po szalonych, artystycznych harcach, a uwierzcie było co sprzątać.