KOLOROWA NOC w BIBLIOTECE NA Czarnym Potoku

W sobotę 9 czerwca biblioteka na Czarnym Potoku wzięła już po raz drugi udział w ogólnopolskiej „NOCY BIBLIOTEK” – pełnej atrakcji imprezie promującej czytelnictwo i bibliotekę jako miejsce, w którym warto bywać. Blisko 1900 bibliotek z całej Polski przyłączyło się do tego ogólnopolskiego poruszenia. Tegoroczne hasło, które przyświecało całej akcji brzmiało: "RZECZPOSPOCZYTA " - w wyjątkowym roku 100 lat niepodległości Polski czytamy więc polską literaturę i nie tylko. Nasza biblioteka przemieniła się na chwilę w magiczna i kolorową krainę Pana Kleksa, w której na naszych młodych czytelników czekało wiele szalonych atrakcji. Na początku każdy z uczniów akademii otrzymał swoje własne, nowe imię. Podobnie jak u Pana Kleksa były to imiona zaczynające się na lirkę A. Miałyśmy więc między innymi Abelarda, Anatola, Ambrożego, Anielkę czy Alodię. Podobnie jak w Akademii nasze dzieci miały również różnego rodzaju nietypowe lekcje takie jak Kalamarię, Bajkografię, Grykologię, Piegologię, Zabawografię i inne. Zamiast ocen rozdawaliśmy piegi a prawdziwa niespodzianka czekała na naszych młodych przyjaciół na koniec - seans filmowy wraz z poczęstunkiem Kleksową Pizzą. Zabawa jak zwykle była wyśmienita a czas minął nam bardzo szybko.

KOLOROWA NOC w BIBLIOTECE NA Czarnym Potoku KOLOROWA NOC w BIBLIOTECE NA Czarnym Potoku KOLOROWA NOC w BIBLIOTECE NA Czarnym Potoku