Kolorowa Amazonia w Filii na Czarnym Potoku

Dżungla, to nie nasz las. Dżungla, to ogromny, żywy organizm, w którym mieszka i żyje tysiące stworzeń. Od węży, przez pająki, ptaki, małpy, motyle i wiele więcej. To mnóstwo rozmaitych gatunków roślin i zwierząt. Puszcza Amazońska zwana zielonymi płucami świata była dzisiaj tematem kolejnych biblioteczno-wakacyjnych warsztatów w Filii na Czarnym Potoku. Dzieci poznały wiele ciekawostek na temat tego niezwykłego miejsca, dowiedziały się z jakimi zagrożeniami zmaga się obecnie Amazonia.
Czy wiecie co to jest Titicaca hula bula? Nie? a nasi młodzi czytelnicy już wiedzą. To zabawa peruwiańskich dzieci u nas znana jako Głuchy telefon w którą i my z wielką ochotą dziś się pobawiliśmy. Na koniec każdy stworzył swój własny kawałek dżungli, zielone liście na których przysiadły piękne kolorowe amazońskie motyle.
Kolorowa Amazonia w Filii na Czarnym Potoku Kolorowa Amazonia w Filii na Czarnym Potoku Kolorowa Amazonia w Filii na Czarnym Potoku