Kicia kocia – co z tymi śmieciami

Przedszkolaki z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Muszynce zajęły się tematem segregacji śmieci. Z książeczki  Anity Głowaciej pt:. „Kicia kocia – co z tymi śmieciami”.  Kruszynki dowiedziały się, że segregacja śmieci to bardzo ważna sprawa dla środowiska oraz  własnego otoczenia. Następnie z teorii przeszliśmy do praktyki. Pierwszym zadaniem Kruszynek było posegregować wysypane śmieci do odpowiednich worków. Najmniejsze Kruszynki do  worka żółtego wrzucały plastyk, tworzywa sztuczne i elementy metalowe. Do worka zielonego wrzucały szkło, a do worka niepieskiego wkładały papier. Następnie kolorowały kartę dotyczącą odpadów papierowych. Na zakończenie zajęć wykonały ze śmieci  ekologiczne drzewo.

Kicia kocia – co z tymi śmieciami Kicia kocia – co z tymi śmieciami Kicia kocia – co z tymi śmieciami