Kameleony w filii na Czarnym Potoku

Dzisiaj ( 16.07) stworzyliśmy piękne, kolorowe kameleony z papierowych talerzy. Wcześniej, jednak dzieci wysłuchały bajki pt. " Gdzie jest kameleon". Otrzymała ona nagrodę dla Najlepszej Książki Dziecięcej "Creative Child Magazine" 2018 roku. Jest to pięknie ilustrowana kolorami tropikalnej dżungli, zabawna i ciepła opowieść o przyjaźni. Napoleon jest najpiękniej wystrojonym stworzeniem w dżungli. A mimo to nie ma przyjaciół. Dlaczego? - Bo nikt go nie widzi! Wiadomo, że kameleony zmieniają barwy i upodabniają się do otoczenia. Napoleon jest właściwie niewidzialny, więc próbuje wszystkiego, żeby zwrócić na siebie uwagę. Na szczęście udaje mu się to w końcu i poznaje dwójkę przyjaciół, Papugę Polę i małpkę Michasia. Podczas zajęć nasi mali artyści poznali również wiele tajemnic i ciekawostek z życia tej sympatycznej jaszczurki. Wspólnie pobawiliśmy się w różne zabawy animacyjne nawiązujące do życia kameleonów.

Kameleony w filii na Czarnym Potoku Kameleony w filii na Czarnym Potoku Kameleony w filii na Czarnym Potoku