„Jak żyje Ziemia”, czyli spotkanie z uczniami w szkole w Piorunce

W czwartek 21 kwietnia odwiedziliśmy sympatycznych uczniów ze szkoły podstawowej w Piorunce. Tematem przewodnim naszego spotkania był Światowy Dzień Ziemi. Na początku sala gimnastyczna zamieniła się na chwilę w salę teatralną, a wszystko to za sprawą tradycyjnej japońskiej sztuki opowiadania historii Kamishibai. Zarówno przedszkolaki, jak i uczniowie klas I – III oraz ci najstarsi z klas V – VIII na moment przenieśli się na przykład do głębokiego, szumiącego lasu, lub na kwiecistą pachnącą łąkę. Posłuchali śpiewu ptaków i zaobserwowali schowanego głęboko pod ziemią pracowitego kreta. Te niezwykłe okoliczności przyrody zawarte były w teatrze obrazkowym „Jak żyje Ziemia”. Następnie wspólnie poznawaliśmy Dekalog Małego Ekologa, segregowaliśmy śmieci, rozwiązywaliśmy zagadki i trudną krzyżówkę. Na zakończenie odbyły się pełne humoru ekologiczne kalambury. Do zobaczenia!

„Jak żyje Ziemia”, czyli spotkanie z uczniami w szkole w Piorunce „Jak żyje Ziemia”, czyli spotkanie z uczniami w szkole w Piorunce „Jak żyje Ziemia”, czyli spotkanie z uczniami w szkole w Piorunce