Jak zapobiec awanturze w śmietniku?

Biblioteka Publiczna w Tyliczu przystąpiła do projektu „Czytam sobie 10 lat” ogłoszonego przez Wydawnictwo Egmont z okazji 10-lecia serii „Czytam sobie”, która przychodzi z pomocą najmłodszym czytelnikom podczas nauki czytania. Na pierwszych z cyklu zajęciach wzięliśmy na warsztat książkę autorstwa Marcina Barana pt. „Awantura w śmietniku”. Zajęcia rozpoczęliśmy od wspólnego czytania książeczki, a następnie obejrzeliśmy krótką prezentację dotyczącą segregacji śmieci i recyklingu. Po dawce wiedzy przyszedł czas na zajęcia praktyczne. Dzieci w grupach musiały pokolorować odpowiednio dane pojemniki na śmieci oraz umieścić w nich odpowiednie śmieci. Podczas naszych zajęć nie zabrakło również eko-zabaw i tak też zagraliśmy w kręgle zrobione z plastikowych butelek, „kapslowe memory” oraz wykonaliśmy recyklingowe gitary z płyt cd, kartonu, sznurka i plasteliny.

Jak zapobiec awanturze w śmietniku? Jak zapobiec awanturze w śmietniku? Jak zapobiec awanturze w śmietniku?