Jak wyhodować diament, czyli wizyta w Mochnaczce Niżnej

W piątek 10 czerwca po raz kolejny odwiedziliśmy sympatyczną szkołę podstawową w Mochnaczce Niżnej. Na początku tradycyjnie już uczniowie oddali przeczytane, a wypożyczyli nowe interesujące lektury. Następnie przeczytaliśmy wspólnie pełną niezwykłych ciekawostek i zarazem bardzo zabawną książkę pt. „Guzik z mleka, czyli fantastyczne eksperymenty dla ciekawych świata”. Naszą uwagę przykuły szczególnie rozdziały, z których dowiedzieliśmy się m.in. jak zamienić kość w gumę, wyhodować sobie w warunkach domowych drogocenny diament oraz dlaczego o wiele lepiej smakują frytki usmażone od tych surowych. W drugiej części zajęć skupiliśmy się na zabawach zręcznościowych i koordynacyjnych z wykorzystaniem piłeczek do tenisa, a na zakończenie przeprowadziliśmy mistrzostwa szkoły w rzutach do celu woreczkami gimnastycznymi. Okazało się, że celność tych młodych snajperów jest na bardzo wysokim poziomie, dlatego od dzisiaj każdy z uczestników może śmiało nazywać się „Sokole Oko”. Do zobaczenia!

Jak wyhodować diament, czyli wizyta w Mochnaczce Niżnej Jak wyhodować diament, czyli wizyta w Mochnaczce Niżnej Jak wyhodować diament, czyli wizyta w Mochnaczce Niżnej