Miłych czytelników informujemy, że w okresie świątecznym

biblioteka będzie pracować w następującym rozkładzie:

Centrala: ul. Szkolna 3 - 29.03 (Wielki Piątek) - 8-14,   30.03 (Wielka Sobota) - NIECZYNNE

Filia nr 1 (ul. Czarny Potok) - 29.03 (Wielki Piątek) 8-14.

Filia w Tyliczu - 28.03 (Wielki Czwartek),  29.03 (Wielki Piątek) 8-14

Filia nr 3 (ul.Źródlana)  i  Filia w Bereście -(Wielki Piątek) NIECZYNNE

Zapraszamy czytelników do korzystania z książkomatu - książki można zamawiać do piątku 29.03 do godz. 13.00.

Od 2.04 biblioteki czynne w normalnym rozkładzie.

Jak dzieci zmieniają świat - wakacyjne zajęcia w Bereście

Dzisiaj w bibliotece w Bereście rozpoczęliśmy nasze warsztaty w ramach "Wakacji z Biblioteką". W tym roku odbywać się one będą pod hasłem: "Jak dzieci zmieniają świat?". Będziemy spotykać się trzy razy w tygodniu, w poniedziałki, wtorki i środy, w godz. 10-12. Nasze pierwsze zajęcia nosiły tytuł: "Skąd wiemy, co czują inne dzieci, kiedy nic nie mówią?". Na początku przeczytaliśmy sobie krótkie opowiadanie. Dowiedzieliśmy się, że można porozumiewać się nie tylko za pomocą słów. Istnieją też języki gestów, min i póz i warto zwracać na nie uwagę. Wiemy po czym poznać, gdy ktoś jest szczęśliwy, zły albo smutny. Wiemy też, że czasem uśmiech nie oznacza radości, a łzy nie zawsze oznaczają smutek, można przecież płakać ze śmiechu i uśmiechać się przez łzy. Dowiedzieliśmy się także, że osoby występujące publicznie, m. in. aktorzy, politycy uczą się mowy ciała, po to by zrobić odpowiednie wrażenie na swych odbiorcach.
Następnie przystąpiliśmy do części plastycznej naszych zajęć. Dziś u nas było bardzo wesoło. Wykonywaliśmy własne rozweselacze, wzorując się na popularnych emotikonach. Każdy z uczestników wybrał sobie jeden motyw, a następnie wykonał go samodzielnie, zaś potem odbyła się mała sesja zdjęciowa.