Historia Milenki

Za nami kolejne trzy spotkania DKK dla przedszkolaków w Bereście. W lutym naszym zajęciom towarzyszyła bajka pt. „Przygoda ze smokiem” z książki pt. „Tata i ja”;. Poznaliśmy historię Milenki, która wybrała się ze swoim tatą nad jezioro. Wszystko byłoby dobrze, gdyby nie smok, który nagle zaatakował bawiące się dzieci. W tej strasznej sytuacji tylko tata Milenki zachował zimną krew i uratował maluchy. Bajka choć chwilami budziła grozę, pełna była też humoru, zwłaszcza gdy nasza bohaterka chcąc odmłodzić tatę wysmarowała go błotem, w efekcie czego, gdy ten ratował dzieci sam wszystkich wystraszył, również smoka. Na szczęście wszystko dobrze się skończyło. Bajka bardzo podobała się dzieciom, słuchały jej z uwagą i wybuchami śmiechu w odpowiednich momentach. Dzieci opowiadały też różne dziwne i straszne historie ze swojego otoczenia, a na zakończenie wszystkie chętnie zabrały się do smoczych kolorowanek.

Historia Milenki Historia Milenki Historia Milenki