ładowanie

Miłych czytelników informujemy, że w okresie świątecznym

biblioteka będzie pracować w następującym rozkładzie:

Centrala: ul. Szkolna 3 - 29.03 (Wielki Piątek) - 8-14,   30.03 (Wielka Sobota) - NIECZYNNE

Filia nr 1 (ul. Czarny Potok) - 29.03 (Wielki Piątek) 8-14.

Filia w Tyliczu - 28.03 (Wielki Czwartek),  29.03 (Wielki Piątek) 8-14

Filia nr 3 (ul.Źródlana)  i  Filia w Bereście -(Wielki Piątek) NIECZYNNE

Zapraszamy czytelników do korzystania z książkomatu - książki można zamawiać do piątku 29.03 do godz. 13.00.

Od 2.04 biblioteki czynne w normalnym rozkładzie.

Wersja kontrastowa strony
Zanurz się
w krynickim zdroju wiedzy i kultury!
Jesteśmy z Wami już od 1947 roku!
.
Wstrzymaj

Goście z Ukrainy

W poniedziałek, 9 stycznia nasza biblioteka gościła grupę dzieci, młodzieży i dorosłych z Winnicy i obwodu winnickiego na Ukrainie. Spotkanie zorganizował Władysław Krejczi, przewodniczący Fundacji Polsko-Ukraińsko-Słowackiej „Braterstwo”.  Celem spotkania było nawiązanie kontaktów Biblioteki Publicznej i Centrum Rozwoju i Partnerstwa „Polonia” w Winnicy. Uczestnicy obejrzeli prezentację na temat Krynickich tradycji teatralnych oraz zapoznali się z metodą pracy z czytelnikiem dziecięcym, jakim jest teatrzyk kamishibai. W tej formie została im zaprezentowana postać Henryka Sienkiewicza.  Goście opowiedzieli także o swoich zainteresowaniach, wśród których ważne miejsce zajmuje nauka języka polskiego i czytanie książek, zwłaszcza polskich autorów. Prezes Centrum Rozwoju pani Maria Kozyrska zaproponowała bibliotece przygotowanie wystawy na temat Krynicy, która będzie prezentowana podczas w Winnicy podczas Dni Europy. W listopadzie ubiegłego roku Małopolska Fundacja Przyjaźni Polsko-Ukraińsko-Słowackiej „Braterstwo” zainicjowała na terenie Krynicy-Zdroju akcję zbierania książek i podręczników języka polskiego dla Polaków mieszkających na Ukrainie. Zbiórka przekroczyła wszelkie oczekiwania organizatorów, ponieważ zebrano kilkanaście tysięcy woluminów, które w sumie ważyły około 8 ton. Na prośbę Fundacji odpowiedziało wiele instytucji i osób prywatnych, nie tylko z samej Krynicy-Zdroju, ale z całej Polski. Akcje wsparli m. in. Urząd Miejski, który nadzorował zbieranie książek i zapewnił transport oraz Biblioteka Publiczna, przekazując książki otrzymane w darach od czytelników.
Książki zostały przewiezione m. in. do lwowskich organizacji polonijnych i do stowarzyszeń polonijnych w Tarnopolu oraz do Obwodu Winnickiego, gdzie w mieście partnerskim Krynicy-Zdroju – Chmielniku otwarto pierwszą polską bibliotekę.

uk1uk3

Bibloteka narodowa instytut ksiazki Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego ACADEMICA - Cyfrowa wypożyczalnia międzybiblioteczna książek i czasopism naukowych polona.pl dyskusyjny klub ksiażki Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego instytut ksiazki - komputery dla  bibloteki Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego
idź do początku strony