FLORKA I PSOTNY WIATR

W dniu 19.10.2017 w bibliotece w Tyliczu odbyło się kolejne spotkanie z wesołą ryjówką Florką. Dzieci wysłuchały fragmentów dotyczących przygód Florki z wiatrem. Następnie dowiedziały się co to jest wiatr, jakie rodzaje wiatrów można wyróżnić. Poznały wiatr, który niszczy oraz wiatr, który można wykorzystać do zabawy, np. puszczania latawców lub przy pomocy ogromnych wiatraków do produkcji energii elektrycznej.Na koniec zajęć dzieci wykonały piękne latawce.

Zajęcia odbyły się w ramach  projektu „Jestem ZA/Czytany” realizowanego ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w programie „Partnerstwo dla książki”.

wiatr