Miłych czytelników informujemy, że w okresie świątecznym

biblioteka będzie pracować w następującym rozkładzie:

Centrala: ul. Szkolna 3 - 29.03 (Wielki Piątek) - 8-14,   30.03 (Wielka Sobota) - NIECZYNNE

Filia nr 1 (ul. Czarny Potok) - 29.03 (Wielki Piątek) 8-14.

Filia w Tyliczu - 28.03 (Wielki Czwartek),  29.03 (Wielki Piątek) 8-14

Filia nr 3 (ul.Źródlana)  i  Filia w Bereście -(Wielki Piątek) NIECZYNNE

Zapraszamy czytelników do korzystania z książkomatu - książki można zamawiać do piątku 29.03 do godz. 13.00.

Od 2.04 biblioteki czynne w normalnym rozkładzie.

Filia 1 z książką w przedszkolu

Śnieg jest fascynującym zjawiskiem przyrodniczym: nocne opady białego puchu następnego ranka mogą pokryć cały krajobraz białą warstwą, zmieniając go całkowicie w magiczną krainę. Narciarze i snowboardziści cenią sobie śnieg, ponieważ bez niego nie byłoby sportów zimowych. Najbardziej ze śniegu cieszą się jednak dzieci. Czekają na niego z utęsknieniem, towarzyszy im on przecież w czasie licznych zimowych zabaw. Bez śniegu nie ma bałwana, nie ma kuligu czy zjeżdżania na sankach. Śnieg doczekał się nawet swojego święta - Światowy Dzień Śniegu obchodzimy bowiem 17 stycznia. Ale czy wszyscy wiemy co to jest śnieg, jak on powstaje, jakie ma on właściwości?
Przedszkolaki z Integracyjnego Przedszkola "Przystań" już wiedzą a wszystko za sprawą specjalnych śniegowych zajęć na które wybrała się do nich Filia z Czarnego Potoku. Dzieci obserwowały między innymi biały puch pod lupą, dowiedziały się o tym z czego  się składa, obserwowały co dzieję się z nim gdy się topi itp.
Wspólnie odtańczyliśmy również taniec wirujących płatków, pobawiliśmy się śnieżną kulą oraz wykonaliśmy pracę plastyczną podczas której dzieci tworzyły cukrowe śnieżynki. Nie zabrakło oczywiście książki tym razem była to pouczająca historyjka pt. "Przygody Fenka. Zabawy na śniegu" autorstwa Magdaleny Sroki.
Filia 1 z książką w przedszkolu