Festyn Wiosenny na ludowo w Tyliczu

Dnia 11 kwietnia w Tyliczu już po raz piąty została zorganizowana wspólnie przez Bibliotekę Publiczną, Centrum Kultury w Krynicy-Zdroju oraz Urząd Miejski – Świetlicę Środowiskową „Przystań” impreza plenerowa z okazji „Powitania wiosny”. W festynie wzięły udział m.in. zaproszone kl. I-III SCESZ z Tylicza, szkoła oraz przedszkole z  Muszynki  jak również mieszkańcy Tylicza.    Na wszystkich uczestników czekało wiele atrakcji począwszy od konkursu na najładniejszy kwiat wiosenny oraz piosenkę wiosenną przygotowana na nutę ludową.

Dodatkowymi atrakcjami były  animacje zabaw, które zostały przygotowane przez Wolontariuszy  Stowarzyszenia Sursum Corda. Dzieci miały okazje pomalować sobie buzie, uczestniczyć w zabawach z chustą Klanzy, tańcach przy wesołej muzyce. Ponadto mogły  podziwiać piękne bańki mydlane, spróbować pokręcić talerzem  na patyku lub przejść się na szczudłach. Swoich sił próbowały w wspólnym przeciąganiu liny oraz chodzeniu na nartach w trzy osoby. Miały również możliwość stworzenia swoich arcydzieł rysując kredą na wielkich kartonach.

Wszystkie dzieci otrzymały nagrody oraz cukierki, ale największą radość sprawiła im rozdawana wata cukrowa.

Organizatorzy pragną podziękować Pani Ani oraz Panu Kazimierzowi Kwiatkowskim za ufundowanie waty cukrowej dla wszystkich uczestników spotkania.