Ferie w filii na Czarnym Potoku

Dnia 15 stycznia, podczas kolejnego dnia Kolorowych Ferii zajęcia rozpoczęliśmy od przeczytania dwóch zimowych historii pt. „Alfik uczy się pływać”- historia o małym niedźwiedziu polarnym Alfiku.  Umie On pływać tylko w brodziku i marzy, aby nauczyć się pływać w oceanie,  oraz opowiadanie „Niedoskonały pingwin”. Historia ta opowiada o pingwinie Kubusiu który, nie jest doskonały, lecz kiedy Kubuś odchodzi, okazuje się, że bez niego nic nie jest takie samo. Pingwiny szybko dochodzą do wniosku, że w życiu liczy się coś więcej niż doskonałość. Następnie dzieci pobawiły się w takie zabawy jak np: „Prawda czy fałsz”. Wspólnie snuliśmy również zimowe opowieści do stworzenia których posłużyły nam kości opowieści. Na zakończenie wykonaliśmy piękne zimowe domki stworzone metodą origami.

Ferie w filii na  Czarnym Potoku Ferie w filii na  Czarnym Potoku Ferie w filii na  Czarnym Potoku