Ferie w bibliotece w Bereście

Drugi dzień ferii w Bibliotece za nami. Dziś towarzyszyła nam historia pt. „Króliczek lepi bałwana”. Nasz bohater bardzo chciał ulepić bałwana ze śniegu, jednak za każdym razem coś było nie tak i bałwan się rozpadał. Także gdy próbował pomóc innym, nie za bardzo to wychodziło. W końcu zrezygnowany odszedł, usiadł pod drzewem, kiedy nagle spadło na niego mnóstwo śniegu. Króliczek pobiegł opowiedzieć o tym rodzeństwu, ci jednak wystraszyli się widząc biegnące białe kule. Gdy sytuacja się wyjaśniła, wszyscy ze śmiechem stwierdzili, że bałwanek króliczka był najlepszy. Dzisiaj my także wykonywaliśmy bałwanki. Najpierw malowaliśmy zimowe tło, następnie wycinaliśmy, przyklejaliśmy i ozdabialiśmy nasze dzieła. Nie obyło się przy tym bez mnóstwa śmiechu, bałwankowych historii uczestników, ale też skupienia na wykonywanej pracy. Powstały dziś piękne bałwankowe obrazy.

Ferie w bibliotece w Bereście Ferie w bibliotece w Bereście Ferie w bibliotece w Bereście