Ferie na Czarnym Potoku i cuda z mleka.

Świat zawarty w książce, to wspaniała przygoda, do której wskoczyć może każdy z nas. Aby jednak przejść przez magiczne drzwi do tej innej rzeczywistości, potrzeba niezwykle cennej, choć początkowo niełatwej sztuki, jaką jest umiejętność czytania. Na szczęście na drodze nauki nie jesteśmy sami. Wspierają nas różne osoby, czyli rodzice, nauczyciele. Możemy również pomagać sobie odpowiednio dobranymi książkami. Należą do nich np. te z serii "Czytam sobie" wydawnictwa Egmont Polska. W tym roku ta seria obchodzi 10-te urodziny. Z tej okazji wydawnictwo ogłosiło nabór do projektu "Czytam sobie 10 lat!" do którego z wielką radością przystąpiła również Filia 1. We wtorek, 31 stycznia odbyły się, więc zajęcia inspirowane książką Justyny Bednarek "Cuda z mleka". Dzięki nim dzieci dowiedziały się wiele ciekawych rzeczy na temat mleka oraz jego przetworów. Dokładniej przyjrzeliśmy się również bakterią powodującym np. fermentacje. Dzieci uczestniczyły w ciekawych eksperymentach, w których mleko grało oczywiście pierwszą rolę. Na koniec wszyscy uczestnicy wykonali swoje własne wersje plastelinowych wirusów i bakterii.
Były to pierwsze z kilku zaplanowanych na te ferie zajęć z wykorzystaniem książek z serii "Czytam sobie".
Ferie na Czarnym Potoku i cuda z mleka. Ferie na Czarnym Potoku i cuda z mleka. Ferie na Czarnym Potoku i cuda z mleka.