EKO-KULTURALNI TWORZĄ ŚCIEŻKI SENSORYCZNE

Na kolejnych zajęciach wakacyjnych (21.07.21)  tematem była ścieżka sensoryczna, dzieci dowiedziały się co to jest i do czego służy.

Ścieżka sensoryczna jest to pewnego rodzaju tor przeszkód dla dziecka, którego funkcją jest stymulowanie zmysłu dotyku. Takie ścieżki możemy zrobić sami używając materiałów o różnej gramaturze oraz strukturze. Mogą z niej korzystać maluszki jak również większe dzieci, dotykając dłońmi lub chodząc po niej nasz zmysł dotyku bardzo się rozwija.

Dzieci wykonały własne ścieżki sensoryczne używając skrawków materiałów, rolek po papierze toaletowym, zakrętek plastikowych, włóczek o różnej grubości, patyczków, piórek, pomponów itd.

EKO-KULTURALNI TWORZĄ ŚCIEŻKI SENSORYCZNE EKO-KULTURALNI TWORZĄ ŚCIEŻKI SENSORYCZNE EKO-KULTURALNI TWORZĄ ŚCIEŻKI SENSORYCZNE