„Dziobem, piórem i pazurem o dinozaurach”

W czasie dzisiejszego „Bajkowego popołudnia” poznaliśmy pewną kurę, która pokazała nam album ze swymi rodzinnymi zdjęciami, udowadniając że jej przodkami są dinozaury. Opowieść pt.: „Dziobem, piórem i pazurem o dinozaurach” pozwoliła nam zapoznać się z różnymi gatunkami tych zwierząt, a także z teoriami dotyczącymi ich wyginięcia. Dowiedzieliśmy się więc jak żyły i wyglądały: welociraptory, iguanodony, diplodoki, stegozaury, a także drapieżne tyranozaury. Nasza kurza bohaterka była bardzo dumna ze swego pochodzenia. Dzieciom historia ta bardzo przypadła do gustu. Słuchały jej z dużym zainteresowaniem, a także z uwagą przyglądały się przedstawionym ilustracjom. Następnie zaś każdy mógł wykonać własnego dinozaura, albo nawet kilka, w zależności od upodobania. Każdy bardzo przyłożył się do pracy, a w efekcie powstała piękna galeria przedstawiająca te stworzenia.

„Dziobem, piórem i pazurem o dinozaurach” „Dziobem, piórem i pazurem o dinozaurach” „Dziobem, piórem i pazurem o dinozaurach”