DZIEŃ KROPKI W FILII NA CZARNYM POTOKU

Dzień Kropki 15 września to wielkie święto kreatywności, pokonywania ograniczeń, umacniania wiary we własne siły. Co roku gromadzi miliony dzieci i nauczycieli wokół historii Vashti, bohaterki "Kropki" Petera Reynoldsa. "Kropka" to napisana oszczędnym językiem i pięknie zilustrowana historia dziewczynki, która nie wierzy w własne możliwości. Ta opowieść poruszyła serca wielu dorosłych, którzy czytając ją swoim dzieciom, rozmawiają o talentach drzemiących w każdym z nas. Książka odniosła niebywały sukces i została przetłumaczona na kilkadziesiąt języków, a nawet wydana alfabetem Braille’a! Stała się inspiracją do zorganizowania Międzynarodowego Dnia Kropki (International Dot Day). Od kilku lat również w polskich szkołach i bibliotekach w Dniu Kropki dzieci i młodzież rozmawiają o swoich talentach, mocnych stronach, dzielą się z innymi, a na pamiątkę pierwszej kropki Vashti powstają kolorowe kropkowe dzieła sztuki.
W tym roku po raz pierwszy, biblioteka na Czarnym Potoku wzięła z wielką ochotą i radością udział w tym kropkowym święcie.
Na początku dzieci poznały małą Vashti - bohaterkę opowieści o Kropce. Później wysłuchały piosenki specjalnie stworzonej na tą okazję. Nasi mali artyści uczestniczyli również w wielu grach i zabawach w których główna rolę odegrały kropki. Powstały piękne kropkowe prace plastyczne, każda inna i wyjątkowa jak pszystało na święto kreatywności. Wszystkim taki "zakropkowany" dzień bardzo się spodobał. Jesteśmy pewni, że na stałe wpisze się on w kalendarz naszych cyklicznych imprez bibliotecznych.

DZIEŃ KROPKI W FILII NA CZARNYM POTOKU DZIEŃ KROPKI W FILII NA CZARNYM POTOKU DZIEŃ KROPKI W FILII NA CZARNYM POTOKU