ładowanie
Wersja kontrastowa strony
Zanurz się
w krynickim zdroju wiedzy i kultury!
Jesteśmy z Wami już od 1947 roku!
.
Wstrzymaj

DZIEŃ KROPKI W FILII NA CZARNYM POTOKU

W czwartek, 15 września filię1 zasypały kropki. Tego dnia wypada bowiem Międzynarodowy Dzień Kropki - jest to bardzo ważne święto.

Wszystko zaczęło się od opowiastki autorstwa kanadyjskiego pisarza i ilustratora książek dla dzieci Peter H. Reynoldsa, który napisał książeczkę pt "Kropka" która stała się inspiracją powołania w 2008 r. Międzynarodowego Dnia Kropki, obchodzonego już w bardzo wielu krajach. To inicjatywa, mająca pobudzać kreatywność dzieci i zachęcać je do tworzenia. Uczniowie, przedszkolaki, nauczyciele, bibliotekarze, pracownicy instytucji kultury organizują więc 15 września takie działania, które pomagają młodym ludziom odkryć swoje talenty i je zaprezentować. Motywem przewodnim jest oczywiście kropka. My również już kolejny rok obchodzimy to super święto a w tym roku przyłączyła się do nas grupa sześciolatków z Gminnego Przedszkola Mali Odkrywcy. Przedszkolaki wzięły udział w specjalnych zajęciach podczas których uczestniczyły w wielu kropkowych grach i zabawach. Był więc kroplowy taniec, kropki układały się w pary, dzieci poznały różne kropkowe książki oraz pomalowały kropkowe dywaniki. Zaprezentowały przed nami również swoje cenne talenty, a były one rozmaite. Od umiejętności liczenia, obierania ogórka do śpiewu i tańca. Bo każdy z nas ma jakąś moc, wystarczy ją tylko w sobie odkryć. Czasami zacząć można od małej kropeczki postawionej w odpowiednim czasie i miejscu.

DZIEŃ KROPKI W FILII NA CZARNYM POTOKU DZIEŃ KROPKI W FILII NA CZARNYM POTOKU DZIEŃ KROPKI W FILII NA CZARNYM POTOKU

Array

Bibloteka narodowa instytut ksiazki Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego ACADEMICA - Cyfrowa wypożyczalnia międzybiblioteczna książek i czasopism naukowych polona.pl dyskusyjny klub ksiażki Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego instytut ksiazki - komputery dla  bibloteki Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego
idź do początku strony