Dzień kota w filii na Czarnym Potoku

W sobotę 15 lutego koty zawładnęły biblioteką na Czarnym Potoku, a wszystko za sprawą zajęć z cyklu Sobota z wyobraźnią, podczas których obchodziliśmy Światowy Dzień Kota. W związku z tym, nie zabrakło  kociego czytania, kocich zabaw i rebusów. Dzieci poznały kocie ciekawostki, zwyczaje i rekordy. Dowiedziały się jak w różnych regionach świata woła się na koty, rozpoznawały bajkowych, kocich bohaterów, miały również okazję zobaczyć ile książek o tych lubianych zwierzakach zgromadzono w księgozbiorze biblioteki. Na koniec wszyscy wykonali sympatyczne, papierowe kociaki, z których każdy został obdarowany imieniem i powędrował do domu swojego młodego przyjaciela.