DZIEŃ DZIECKA W FILII W BEREŚCIE

Dnia 30.05.2017 Biblioteka Filia w Bereście zaprosiła przedszkolaki na zabawę z okazji zbliżającego się Dnia Dziecka. W czasie spotkania odwiedziliśmy dobrze nam znanych przyjaciół ze „Stumilowego lasu”, a po drodze czekały na nas rozmaite wyzwania, dzięki którym zdobywaliśmy wskazówki dotyczące mieszkańców tej bajkowej krainy.  Wszyscy byli podekscytowani i ciekawi tego co nas czeka.  W pierwszym etapie naszej podróży przywitał nas Pan Sowa, dzięki któremu dzieci dowiedziały się, że czytanie książek jest naprawdę ważne, a żeby dzieci dobrze to zapamiętały, zostały odznaczone „medalami przyjaciół książki”. Następnie wskazówka pokierowała nas do Królika, ten akurat naprawiał wejście do swego domu, w którym niedawno utknął Puchatek. Dzieci też mogły sprawdzić czy się w nim zmieszczą, okazało się, że nikt nie ma z tym problemów. Od niego ruszyliśmy na spotkanie z  Prosiaczkiem, wspólnie z nim tropiliśmy rozmaite zwierzęta leśne i domowe. Kłapouchemu natomiast pomagaliśmy dobrze przymocować ogon, gdyż często zdarzało mu się go gubić. Dalsza droga zaprowadziła nas do Maleństwa, z którym uczyliśmy się skakać jak najwyżej, oraz Tygryska gdzie było chyba najweselej. Każdy z przedszkolaków chciał sobie z nim pobrykać. Naszym ostatnim przystankiem były odwiedziny u Kubusia Puchatka, niestety akurat skończył mu się miód i był bardzo smutny z tego powodu,  zwłaszcza, że po nowy zapas musiał wspiąć się bardzo wysoko. Wpadł jednak na sprytny pomysł, który miał ułatwić mu to zadanie. Potrzebował kilku baloników, aby uniosły go do góry, więc my pomogliśmy mu je nadmuchać.  Miś dostał miód, a nasza podróż dobiegła końca, przedszkolaki były jednak bardzo zadowolone, zwłaszcza że Puchatek na koniec podarował im pamiątkowe medale, oraz „słodkie co nieco”.

DZIEŃ DZIECKA W FILII W BEREŚCIE DZIEŃ DZIECKA W FILII W BEREŚCIE DZIEŃ DZIECKA W FILII W BEREŚCIE