Dzień Dziecka w Filii w Bereście

Dnia 30.05 w Bibliotece Filii w Bereście odbywały się gry i zabawy dla najmłodszych z okazji zbliżającego się Dnia Dziecka. Spotkanie to zorganizowane zostało w ramach projektu JA/TY/MY CZYTAMY dofinansowanego z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
W naszej zabawie towarzyszyli nam bohaterowie opowiadań Wojciecha Widłaka. Był więc z nami pies Pypeć, kaczka Katastrofa, mucha Bzyk-Bzyk oraz sam pan Kuleczka. Na początku poznaliśmy się bliżej z naszymi gośćmi, a następnie pomagaliśmy im rozwiązywać różne sytuacje, które ich spotykały. Najpierw okazało się, że Pypeć i Katastrofa to straszni bałaganiarze, porządkowaliśmy więc z nimi rozrzucone woreczki. Potem w domu Pana Kuleczki nastąpiła awaria, zgasło światło, mimo to Pypeć chciał skończyć malować swój obrazek, my także mu pomagaliśmy, malując różne rzeczy z zawiązanymi oczami, co wcale nie było łatwe. Następnie pomagaliśmy Katastrofie przy układance, ona co prawda zgubiła jedną część, nam jednak udało się ułożyć wszystko jak trzeba. Chodziliśmy też i skakaliśmy po śladach pana Kuleczki, pokazując psu i kaczce, że świat wcale nie zniknął, tylko przykryła go mgła. Kiedy zaś do pokoju wpadła rozgniewana Katastrofa pomogliśmy jej znaleźć różowe okulary, aby poprawić jej humor. Na zakończenie naszego spotkania każdy uczestnik otrzymał słodki upominek, a następnie zrobiliśmy sobie wspólne pamiątkowe zdjęcie.

Dzień Dziecka w Filii w Bereście Dzień Dziecka w Filii w Bereście Dzień Dziecka w Filii w Bereście Dzień Dziecka w Filii w Bereście Dzień Dziecka w Filii w Bereście Dzień Dziecka w Filii w Bereście