Dzień Dziecka w bibliotece Bereście

31.05.2019 w Bibliotece Filii w Bereście, wraz z najmłodszymi dziećmi, świętowaliśmy zbliżający się Dzień Dziecka. W wydarzeniu tym towarzyszyły nam kolorowe skarpetki, bohaterki opowiadań Justyny Bednarek. Na początku dzieci wysłuchały, krótkiej opowieści, o czarnej skarpetce frotte, która w ostatniej chwili uniknęła kosza na śmieci. Dzięki chwili nieuwagi mamy małej Be nasza bohaterka zdołała wskoczyć do dziury za pralką i wyruszyła w świat pełen przygód. Także my ruszyliśmy za nią, pokonując po drodze najrozmaitsze przeszkody. Gdy już znaleźliśmy wyjście czekały na nas niezwykłe zadania. Najpierw pomagaliśmy wyblakłym skarpetkom przywrócić utracone wzory, potem szukaliśmy zagubionych w praniu skarpet, a gdy się znalazły staraliśmy się połączyć je w odpowiednie pary. Następnie wszystkie zostały równiutko powieszone na sznurku. Po wszystkim wybraliśmy się razem z jedną z nich na casting, wszyscy uczestnicy aby pomóc skarpetce zaśpiewali piękną piosenkę, a gdy casting został wygrany każdy mógł przyczynić się do stworzenia dla niej stroju odpowiedniego na czerwony dywan. Wspólny czas minął nam szybko, aktywnie i bardzo wesoło, a na zakończenie naszych dzisiejszych przygód każdy uczestnik został obdarowany papierową skarpetką do pokolorowania, pamiątkową naklejką i zakładką do książki oraz słodkim drobiazgiem.
Dzisiejsze spotkanie zostało zrealizowane w ramach projektu "Z książką dla rodzinki godzinka", dofinansowanego ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury. Program „Partnerstwo dla książki 2019”.