Dzieci z Czarnego Potoku filtrują wodę

Dnia 25 lipca dzieciaki z fili 1 wzięły udział w ciekawym doświadczeniu, które przeprowadził nam pan Paweł Lupa, na co dzień pracownik firmy Coca Cola Hellenic w Tyliczu. Doświadczenie to miało na celu ukazanie tego jak mocno zanieczyszczoną wodę oczyszczać domowym sposobem za pomocą filtra sporządzonego między innymi z węgla, piasku i żwiru. Wszystkie dzieci były pod dużym wrażeniem tego doświadczenia. Taki pokaz na pewno lepiej przemówił do dzieci niż przekazywanie im suchych faktów w sposób tradycyjny, a wiedza podana w taki właśnie sposób zostanie bardziej przez małych naukowców zapamiętana. Spotkanie to zostało zorganizowane dzięki wsparciu Stowarzyszenia Centrum Wolontariatu, organizatora konkursu "Wolontariat to mnie rusza" i wolontariuszom - pracownikom firmy Coca-Cola HBC Polska Sp. Z o.o. z Tylicza. Dziękujemy panu Pawłowi Lupie oraz liderce projektu ze strony firmy Coca Cola pani Agnieszce Krzyżak.

Dzieci z Czarnego Potoku filtrują wodę Dzieci z Czarnego Potoku filtrują wodę Dzieci z Czarnego Potoku filtrują wodę