ładowanie

 Miłych czytelników informujemy, że dnia 4 maja (sobota) biblioteka centralna   przy ul. Szkolnej 3 będzie nieczynna. Zamówienia do książkomatu przyjmujemy do 15.00 2 maja 2024 r. Zamówienia składane po godzinie 15.00 będą realizowane w poniedziałek 6 maja 2024 r.

Wersja kontrastowa strony
Zanurz się
w krynickim zdroju wiedzy i kultury!
Jesteśmy z Wami już od 1947 roku!
.
Wstrzymaj

Drugi tydzień KOLOROWYCH FERII w bibliotece na Czarnym Potoku

Drugi tydzień KOLOROWYCH FERII w bibliotece na Czarnym Potoku minął bardzo szybko w poniedziałek 19 lutego to dzień, w którym wykonaliśmy wspólnie piękną prace: karmnikowe drzewo. Każdy uczestnik stworzył swój niepowtarzalny karmnik, który zawisł na tym wyjątkowym drzewie. Oprócz tego dzieci wysłuchały opowiadania z książki pt. „ Zwierzaki rozrabiaki” autorstwa Katarzyny Zychli. Opowiadało ono o Sarence Bronce, która zagubiła klucza do zimowej spiżarni, oraz odgadywały zimowe zagadki.
Wtorek 20 lutego to dzień, w którym przeczytaliśmy przezabawną książkę o dość przekornym tytule pt. „Jak dobrze mieć sąsiadów” autorstwa Ciary Flood. To ciepła i wzruszająca historia na każdą porę roku dla czytelników w wieku od lat trzech do stu. Jeszcze więcej niż słowa mówią tu wspaniałe ilustracje – to one tak naprawdę snują opowieść o mrukliwym panu Misiu, któremu błogi spokój nagle zakłócają nowi sąsiedzi. Niedźwiedź początkowo nie może się opędzić od „tych nieznośnych królików”, z czasem okazuje się jednak, że szczere, przyjazne gesty ze strony sąsiadów mogą zmiękczyć każde serce. Podczas warsztatów wykonaliśmy piękne zimowe miasta nocą z resztek starych potarganych książek.
W środę 21 lutego czytaliśmy książkę z serii o Kubusiu Puchatku, tym razem głównym bohaterem był Mądry Pan Sowa, Po lekturze, każdy wykonał piękną wersje swojej sowy z rolek po papierze toaletowym.
W czwartek 22 lutego zmierzyliśmy się z ciekawą technika plastyczną jaką jest kalkografia. Jest to metoda graficzna dająca spektakularne efekty. Aby ją wykonać potrzebujemy tylko kalkę biurową, papier, nożyczki, no i oczywiście żelazko. Efekty uzyskujemy poprzez przeprasowanie kalki na papier na którym wcześniej naniesiono wycięte szablony. Tą ciekawą metodą stworzyliśmy bajkowe ilustracje do książki pt. „W tej bajce nie ma smoka” autorstwa Lou Carter.
W piątek 23 lutego odbyły się ciekawe literacko-teatralne warsztaty podczas których dzieci przeniosły się na chwilę do teatru. Jak to w prawdziwym teatrze bywa u nas także na spektakl wzywał dzwonek, były rzędy, kurtyna oraz scena. Nasz teatrzyk chociaż bardzo mały to przysporzył on jednak młodym widzą wiele emocji i radości. Przy pomocy drewnianego teatrzyku Kamishibai inaczej zwanego teatrem ilustracji, teatrem obrazkowym, lub papierowym teatrem mali widzowie poznali historie znanego wszystkim Pana Maluśkiewicza, oraz książkę Iwony Chmielewskiej pt. „Kłopot”. Kolejnym etapem zajęć było wylosowanie przedmiotu zamkniętego w magicznym kuferku, oraz wymyślenie bajkowej historii związanej z tą rzeczą. Na koniec każdy przedstawił graficzne swoją opowieść, rysując ilustracje, komiks lub tworząc mini książeczkę.
Na kolejne KOLOROWE FERIE zapraszamy już za rok :)
Drugi tydzień KOLOROWYCH FERII w bibliotece na Czarnym Potoku Drugi tydzień KOLOROWYCH FERII w bibliotece na Czarnym Potoku Drugi tydzień KOLOROWYCH FERII w bibliotece na Czarnym Potoku Drugi tydzień KOLOROWYCH FERII w bibliotece na Czarnym Potoku Drugi tydzień KOLOROWYCH FERII w bibliotece na Czarnym Potoku Drugi tydzień KOLOROWYCH FERII w bibliotece na Czarnym Potoku

Array

Bibloteka narodowa instytut ksiazki Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego ACADEMICA - Cyfrowa wypożyczalnia międzybiblioteczna książek i czasopism naukowych polona.pl dyskusyjny klub ksiażki Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego instytut ksiazki - komputery dla  bibloteki Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego
idź do początku strony