Dobre maniery nie tylko dla przedszkolaków

Co robić, by nie zostać brudasem roku, nie zamienić się w siorbacza czy mlaskacza? Jak brzmi kilka bardzo ważnych, magicznych słów? Po co nam mycie rąk? Tego i jeszcze więcej dowiedziały się przedszkolaki z przedszkola "Przystań" podczas dzisiejszego spotkania, które odbyło się w ramach cyklu "Z książka do przedszkola". Dzieci poznały trudne słowa takie jak: dobre maniery, bon ton czy savoir-vivre. Gąska Walerka, jedna z bohaterek książki Joanny Krzyżanek pt. "Cecylka Knedelek przedstawia: dobre maniery nie tylko dla przedszkolaków" towarzyszyła im podczas dzisiejszych warsztatów. Wspólnie zastanawialiśmy się więc jak powinien się zachowywać każdy grzeczny przedszkolak. Dzieciaki dowiedziały się również jak wyglądają pozdrowienia w innych krajach. Eskimosi np. pocierają się nosami a Tybetańczycy wystawiają języki. Oprócz tego pobawiliśmy się w zabawę "Kładę" podczas której dzieciaki ćwiczyły formy grzecznościowe jakich użyć możemy na powitanie. W zabawie prawda czy fałsz utrwaliliśmy sobie wszystko czego dowiedzieliśmy się podczas dzisiejszego spotkania. Na koniec wszyscy zostali obdarowani kolorowankami związanymi z tematem.

Dobre maniery nie tylko dla przedszkolaków Dobre maniery nie tylko dla przedszkolaków Dobre maniery nie tylko dla przedszkolaków