Dlaczego coś mi się śni?

Temat naszego dzisiejszego wakacyjnego spotkania w Bibliotece brzmiał: „Dlaczego coś mi się śni?”. Dowiedzieliśmy się, że średnio śpimy po osiem godzin na dobę, tzn. że przesypiamy około jedną trzecią naszego życia. Zazwyczaj śnią nam się trzy do pięciu snów w ciągu nocy, a każdy kolejny jest dłuższy. Sny pojawiają się podczas fazy zwanej REM, kiedy aktywność mózgu jest wysoka. Niektórzy uważają, że sny mówią o naszych marzeniach, czy emocjach, inni zaś że poprawiają pamięć i pomagają w rozwiązywaniu problemów. W starożytności zaś sądzono, że sny są wiadomościami od bogów i pomagają w przepowiadaniu przyszłości. Po kolejnej porcji wiedzy przystąpiliśmy do pracy. Dziś można było popuścić wodze fantazji. Tworzyliśmy barwne, abstrakcyjne kolarze, mające przedstawiać, choć niezbyt dokładnie, nasze marzenia senne, to co się dziej w naszej głowie gdy śnimy. Dzieciom pomysł bardzo się spodobał, a w międzyczasie chętnie dzieliły się opowieściami o swoich snach.

Dlaczego coś mi się śni? Dlaczego coś mi się śni? Dlaczego coś mi się śni?