DKK DLA PRZEDSZKOLA NA ŹRÓDLANEJ

W październikowym  DKK dla przedszkola na Źródlanej poruszane były trzy tematy: przedszkole, jesień oraz co to jest nałóg. Maluchy wysłuchały bajki pt. „ Tupcio Chrupcio i przedszkolak na medal”, opowiedziały jak wygląda dzień w przedszkolu i które zajęcia najbardziej lubią. Starsza grupa poznała Tolę, bohaterkę książeczki dla dzieci pt. „ Jesień Toli”, w której dziewczynka opowiada o rodzinnym spacerze, na którym wraz z rodzicami zbiera kasztany i żołędzie. Tematem jest jesień, pora roku kolorowa, a zarazem deszczowa. Niesie ze sobą wiele zapachów i smaków typowych dla tego okresu. Dzieci wymieniają jesienne warzywa, które zwierzątka idą spać przed zimą i co można zrobić z kasztanów i żołędzi. Starszaki i zerówka  „spotkały”  Basie bohaterkę, książki Zofii Staneckiej, która opowiedziała jak jej straszy brat Janek dostał tablet. Mama nie była zachwycona, a tato powiedział, że trzeba zapoznać się z nowymi technologiami. Niestety dzieci przestały się interesować innymi zajęciami, chciały tylko grać albo oglądać, dochodziło między nimi do kłótni. Podczas wakacyjnego wyjazdu nie chciały spędzać czasu z rodziną, najważniejszy był tablet. Na szczęście rodzicom udało się opanować kryzysową sytuację, a podczas rozmowy rodzeństwo dowiedziało się co to jest nałóg oraz uzależnienie od rzeczy lub czynności. Przedszkolaki wymieniły co może uzależniać i jakie są nałogi, okazało się że każdy z nas wpadł już w jakiś nałóg na szczęście nie groźny, bo przecież uzależnienie od czekolady to jeszcze nie jest nic strasznego.

DKK DLA PRZEDSZKOLA NA ŹRÓDLANEJ DKK DLA PRZEDSZKOLA NA ŹRÓDLANEJ DKK DLA PRZEDSZKOLA NA ŹRÓDLANEJ