DKK DLA PRZEDSZKOLA I ŚWIĘTO GÓRNIKÓW

W dniu 05.12.18 odbyło się kolejne spotkanie DKK dla przedszkolaków. Najmłodsza grupa wysłuchała bajeczki pt. „Kicia Kocia.Zima” oraz pokolorowała malowankę z bałwankiem.

Kolejne grupy wysłuchały „Legendy o Skarbniku” przedstawionej za pomocą teatrzyku kamishibai. Dowiedziały się kim jest górnik i na czym polega jego praca. Dzieci miały możliwość dotknięcia prawdziwego węgla, a brudne raczki sprawiły wszystkim wiele radości. Podczas wspólnej rozmowy przedszkolaki popisały się wiedzą na temat kopalni węgla oraz kopalni soli. Poznały strój galowy górnika oraz specyfikę pióropuszy górniczych. Na koniec zajęć maluchy pokolorowały postać górnika pracującego w kopalni.

DKK DLA PRZEDSZKOLA  I ŚWIĘTO GÓRNIKÓW DKK DLA PRZEDSZKOLA  I ŚWIĘTO GÓRNIKÓW DKK DLA PRZEDSZKOLA  I ŚWIĘTO GÓRNIKÓW