Czy istnieje życie na Marsie?

W czasie dzisiejszych zajęć w Bibliotece rozmyślaliśmy nad tym: „Czy istnieje życie na Marsie?”. Dowiedzieliśmy się, że panuje tam bardzo nieprzyjazne dla ludzi środowisko, niska temperatura oraz wysokie promieniowanie. Poza tym nie da się tam oddychać, gdyż atmosfera tej planety składa się głównie z dwutlenku węgla. Wiemy jednak, że miliardy lat temu było tam mnóstwo wody. Znajduje się tam także wiele jaskiń i materiał, który może posłużyć do robienia betonu, co mogłoby umożliwić budowę podziemnych domów chroniących przed promieniowaniem. Istnieją bowiem plany zakładające możliwość mieszkania tam. My dzisiaj także postanowiliśmy odwiedzić Marsa. Spotkaliśmy się jednak z raczej bajkowymi jego mieszkańcami. Dziś tworzyliśmy właśnie małych, wesołych, kolorowych Marsjan, stworzonych według naszego pomysłu mieszkańców tej planety.

Czy istnieje życie na Marsie? Czy istnieje życie na Marsie? Czy istnieje życie na Marsie?