CO ROBIMY ZE ŚMIECIAMI? – ZAJĘCIA W ODDZIALE MONTESSORI

W dniu 24.02.23 odbyło się kolejne spotkanie w przedszkolu „Piątka” oddział Montessorii.  Tematem zajęć był recykling czyli jedna z metod ochrony środowiska naturalnego. Jej celem jest ograniczenie zużycia surowców oraz zmniejszenie ilości odpadów.  Dzieci wysłuchały książki pt. „ Awantura w śmietniku” Marcina Barana, następnie wspólnie zagraliśmy w grę o recyklingu, która polegała na wrzuceniu śmieci do właściwego pojemnika. Przedszkolaki bez błędnie wybierały kosze na poszczególne  odpady. Podczas dyskusji na temat wykorzystania tzw. śmieci, dzieci wpadały na fantastyczne pomysły wykorzystania np. rolek po papierze na zrobienie lornetki, z pustych pudełek można zrobić domek dla lalek itd.

Na zakończenie dzieci zrobiły wspólną pracę plastyczną, ze śmieci do którego wykorzystaliśmy folię bąbelkową, stary sznurek, zakrętki od butelek, pojemniki do jogurtach, rolki po papierze i ręczniku papierowym, kawałki papieru itd. Na koniec spotkania każdy z przedszkolaków otrzymał dyplom „Czyta sobie” oraz koronę królewny lub królewicza czytania.  Zajęcia odbyły się na podstawie scenariusz „Jak zapobiec awanturze w śmietniku”, z projektu „Czytam sobie”.

CO ROBIMY ZE ŚMIECIAMI? – ZAJĘCIA W ODDZIALE MONTESSORI CO ROBIMY ZE ŚMIECIAMI? – ZAJĘCIA W ODDZIALE MONTESSORI CO ROBIMY ZE ŚMIECIAMI? – ZAJĘCIA W ODDZIALE MONTESSORI CO ROBIMY ZE ŚMIECIAMI? – ZAJĘCIA W ODDZIALE MONTESSORI CO ROBIMY ZE ŚMIECIAMI? – ZAJĘCIA W ODDZIALE MONTESSORI CO ROBIMY ZE ŚMIECIAMI? – ZAJĘCIA W ODDZIALE MONTESSORI