We wtorek, 27 września w filii na Czarnym Potoku odbyło się spotkanie z wyjątkową pisarką i ilustratorką książek dla dzieci panią Elizą Piotrowską, która na co dzień mieszka w Brazylii. Twórczyni znanej serii o Cioci Jadzi i jej bratanicy Oliwii oraz wielu innych książek w barwny sposób opowiedziała dzieciom historię swojego życia i pisarstwa. W spotkaniu wzięły udział dwie klasy trzecie ze Szkoła Podstawowej Nr 2 im. Polskich Olimpijczyków w Krynicy - Zdroju. W prawdziwy zachwyt wprawiła wszystkich szmaciana lalka podobizna Cioci Jadzi, która towarzyszy pisarce podczas wizyt u czytelników. Uczniowie z wielkim zainteresowaniem wysłuchali opowieści o życiu i przygodach pani Elizy, zadając mnóstwo ciekawych pytań. Spełniło się nawet marzenie jednej z dziewczynek, która bardzo chciała spotkać prawdziwego pisarza i dzisiaj jej się to udało.
Organizatorem wydarzenia była Powiatowa i Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna im. Wiktora Bazielicha w Starym Sączu. Spotkanie odbyło się w ramach projektu: Książkowe Degustacje Biblioteki Atrakcje. Dofinansowanie ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
CIOCIA JADZIA ODWIEDZA FILIĘ NA CZARNYM POTOKU - SPOTKANIE Z PISARKĄ ELIZĄ PIOTROWSKĄ. CIOCIA JADZIA ODWIEDZA FILIĘ NA CZARNYM POTOKU - SPOTKANIE Z PISARKĄ ELIZĄ PIOTROWSKĄ. CIOCIA JADZIA ODWIEDZA FILIĘ NA CZARNYM POTOKU - SPOTKANIE Z PISARKĄ ELIZĄ PIOTROWSKĄ.