ładowanie
Wersja kontrastowa strony
Zanurz się
w krynickim zdroju wiedzy i kultury!
Jesteśmy z Wami już od 1947 roku!
.
Wstrzymaj

Bronisław Babel - historia prawdziwa. Opowieść filmowa o Krynicy z drugiej połowy XIX w.

Premiera 5 stycznia godzina 12.00

Zapraszamy do obejrzenia filmu poklatkowego, który jest efektem kilkumiesięcznej pracy Biblioteki Publicznej i współpracowników (twórców, wolontariuszy, członków Stowarzyszenia Miłośników Krynicy). Powstał na kanwie prawdziwej historii Bronisława Babla i jego rodziny, która jako pierwsza osiedliła się na stałe w uzdrowisku w 1851 r. Na potrzeby animacji zostały specjalnie przygotowane lalki kukiełkowe, uszyte stroje i stworzona scenografia z wykorzystaniem archiwalnych zdjęć Krynicy i eksponatów z Muzeum Zabawek. Powstała też ścieżka dźwiękowa, a głosu bohaterom opowieści użyczyli mieszkańcy Krynicy.
Całe przedsięwzięcie zostało zrealizowane w ramach projektu ”Kluby Kreatywności w bibliotekach- edycja druga” realizowanego przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego, finansowanego przez Polsko-Amerykańską Fundację Wolności.
Bronisław Babel - historia prawdziwa. Opowieść filmowa o Krynicy z drugiej połowy XIX w. Bronisław Babel - historia prawdziwa. Opowieść filmowa o Krynicy z drugiej połowy XIX w.

Array

Bibloteka narodowa instytut ksiazki Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego ACADEMICA - Cyfrowa wypożyczalnia międzybiblioteczna książek i czasopism naukowych polona.pl dyskusyjny klub ksiażki Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego instytut ksiazki - komputery dla  bibloteki Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego
idź do początku strony