Bajkowe popołudnie w bibliotece w Bereście

W związku ze zbliżającym się Światowym Dniem Uśmiechu tematem naszego kolejnego "Bajkowego popołudnia" był właśnie śmiech i radość.

Wspólnie przeczytaliśmy sobie dwie krótkie opowiastki. Pierwsza: "Radość Radka" opowiadała o tym, że choć się różnimy i każdemu coś innego sprawia radość, zawsze jednak warto się nią dzielić z innymi. Druga: "Radość z niczego!", mówiła, że powodem do uśmiechu i radości może być niemal wszystko, zależy to tylko od naszego punktu widzenia. Bohater opowiastki tłumaczył smutnemu przyjacielowi, że cieszą go chmury na pogodnym niebie, ciepłe słońce, to że może posiedzieć na trawie, porozmawiać z mamą, spotkać się z kolegami. Radość można znaleźć wszędzie, jeśli tylko się chce. Następnie przystąpiliśmy do tworzenia kolorowych rozweselających ludków. Dziś nam także towarzyszyło mnóstwo radości. Każde dziecko miało swój własny pomysł na wesołego ludka, który rozśmieszał wszystkich uczestników naszego spotkania.