Bajkowe popołudnie w bibliotece w Bereście

Dzisiejszemu „Bajkowemu popołudniu” towarzyszyło opowiadanie pt. „Życzenia”. Historia małego chłopca, który chciał złożyć życzenia koledze, ale nie wiedział jak się do tego zabrać. W rozmowie z mamą stwierdził, że bardzo tego kolegę lubi, wie jaki on jest i o czym marzy. Mama poradziła, by powiedział mu o tym wszystkim i życzył spełnienia wszystkich jego marzeń. Dodała jeszcze, iż najważniejsze jest to, że składa się je szczerze i z serca. My dzisiaj także myśleliśmy o życzeniach, a że zbliżają się Święta Bożego Narodzenia, więc nie mogło zabraknąć też pięknych kartek z ciepłymi słowami. Dziś każdy więc z wielkim zapałem zabrał się do pracy, bo okazało się, że wszyscy mają co najmniej kilka osób, którym chcą życzyć Wesołych Świąt.