Bajkowe popołudnie i Dzień Kropki

Za nami pierwsze w tym nowym roku szkolnym „Bajkowe popołudnie”. Dziś wspólnie obchodziliśmy zbliżający się Dzień Kropki. Na początku naszego spotkania odczytaliśmy sobie bajkę pt. „Kropka”. Jej bohaterka, mała Vashti, uważała że nie potrafi malować. Pani poleciła jej więc by na kartce postawiła kropkę, a potem się podpisała. Taki rysunek oprawiła w ramki i powiesiła w klasie. Vashti wtedy stwierdziła, że jednak potrafi narysować ładniejszą kropkę i tak zaczęła się jej przygoda ze sztuką. Namalowała tyle obrazów, że wyszła z nich piękna wystawa. Vashti zrozumiała, że czasem trzeba tylko zacząć, aby uwierzyć w swoje możliwości i wiedzę tą, podobnie jak jej pani, przekazała młodszemu koledze. Dzieciom bajka bardzo się podobała. Po jej wysłuchaniu przystąpiliśmy do dalszej pracy. Dziś odszyfrowywaliśmy kilka haseł zapisanych w kropkowym alfabecie Braille’a, a następnie każdy miał zapisać w nim swoje imię i inne pomysłowe hasła, potem każdy uczestnik miał za zadanie namalować swoją własną kropkę, ozdobić piękną ramkę i nakleić kropkę w jej środku. Z tych prac powstała nasza mała kropkowa galeria.

Bajkowe popołudnie i Dzień Kropki Bajkowe popołudnie i Dzień Kropki Bajkowe popołudnie i Dzień Kropki