Bajkowa Sobota z Wyobraźnią w Filii na Czarnym Potoku

Sobotnie warsztaty w Filii 1 wypadły w ważne święto zarówno dla bibliotekarzy jak i dla naszych młodych przyjaciół. Dnia 2 kwietnia wypada Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci. Święto to obchodzimy co roku, w dzień urodzin duńskiego baśniopisarza Hansa Christiana Andersena. Z tej właśnie wyjątkowej okazji przygotowaliśmy dla naszych czytelników różnego rodzaje atrakcje. Dzieci przebrały się za bajkowe postacie, zaprezentowały nam swoje ulubione książki, rozwiązywały bajkowy quiz. Mogły również same wczuć się w role bajkopisarzy i opowiedzieć swoje własne niesamowite historie, do których inspiracją były przepiękne karty Dixit narysowane przez Francka Diona - francuskiego ilustratora i reżysera filmów animowanych. Dzieci mogły puścić wodzę swojej nieograniczonej wyobraźni i dać się ponieść tworząc niesamowite opowieści. Jak zawsze towarzyszyła nam książka w dniu jej święta. Tym razem było to coś nietypowego, a mianowicie opowiadanie zatytułowane "Zaklęte książki" autorstwa naszej młodej czytelniczkę Urszuli Półtorak - laureatki Konkursu na opowiadanie inspirowane kartami z gry Dixit. Dzieci z wielkim zainteresowaniem wysłuchały bajkę, złapały za kredki i wykonały do niej przepiękne i kolorowe ilustracje.
Bajkowa Sobota z Wyobraźnią w Filii na Czarnym Potoku Bajkowa Sobota z Wyobraźnią w Filii na Czarnym Potoku Bajkowa Sobota z Wyobraźnią w Filii na Czarnym Potoku