Andrzejkowe DKK i zabawa dla przedszkolaków

25 listopada w Tyliczu odbyło się kolejne spotkanie DKK połączone z zabawą andrzejkową zorganizowane dla przedszkolaków z ochronki przez Bibliotekę Publiczną w Tyliczu oraz Świetlicę „Przystań”. Tradycyjnie na samym początku dzieci wysłuchały bajki, tym razem była to książka Agnieszki Stelmaszyk pt. „Upiorne andrzejki”, a następnie wzięły udział w licznych zabawach i wróżbach andrzejkowych. W tym szczególnym dniu wszystkie przedszkolaki mogły zajrzeć w przyszłość i sprawdzić co je czeka - oczywiśćie wszystkie wróżby traktowaliśmy  z przymrużeniem oka. Przedszkolaki przekłuwały serca by poznać imiona przyszłych żon i mężów; odkrywały kubeczki z wróżbą pod którymi znajdowały się przedmioty o symbolicznym znaczeniu np. moneta – bogactwo, samochód – podróż itp.; ustawiały buty, aby sprawdzić, który z przedszkolaków jako pierwszy się ożeni albo wyjdzie zamąż.  Ponadto uczestniczyły w zabawach ruchowych np.: zabawa w figury woskowe i rozsypane klucze. W ten sposób podczas zabawy w wesołej atmosferze przedszkolaki poznały zwyczaje i tradycje andrzejkowe.

Andrzejkowe DKK i zabawa dla przedszkolaków Andrzejkowe DKK i zabawa dla przedszkolaków Andrzejkowe DKK i zabawa dla przedszkolaków