ładowanie
Wersja kontrastowa strony
Zanurz się
w krynickim zdroju wiedzy i kultury!
Jesteśmy z Wami już od 1947 roku!
.
Wstrzymaj

Alfabetem Morse’a z domu

W bibliotecznym Klubie Kreatywności można rozwijać swoje pasje, korzystając z zarówno z tradycyjnych form aktywności, jak i z wykorzystaniem nowych technologii. W tej przestrzeni ludzie mogą spotkać się, żeby wspólnie tworzyć, wymyślać, eksperymentować, dzielić się wiedzą, czy nabywać nowe umiejętności korzystając przy tym z dostępnych narzędzi i zasobów. Taką możliwość dają zakupione w ramach projektu zestawy elektroniczne Mikronik oraz pisaki 3D. Ze względu na sytuację utrudniającą prowadzenie tego typu spotkań w bibliotekach, postanowiliśmy przenieść je do domów zainteresowanych osób. Dwie, 4 osobowe rodziny w sierpniu br. przez kilka tygodni eksperymentowały z wypożyczonym sprzętem, wykonując wspólnie różne zadania. Zestaw do zajęć elektronicznych Mikronik posiada 12 modeli do samodzielnego wykonania o różnym stopniu trudności. Można np. zaszyfrować wiadomość alfabetem Morse’a, poznać jak działa sygnalizacja latarni czy inne sygnalizacje świetlne. Wspólne wykonanie modeli to wspaniała zabawa dla wszystkich: dzieci i dorosłych, ale także pomoc w nauce, np., fizyki.

Alfabetem Morse’a z domu Alfabetem Morse’a z domu Alfabetem Morse’a z domu Alfabetem Morse’a z domu Alfabetem Morse’a z domu Alfabetem Morse’a z domu

Inne możliwości dają pisaki 3D, czyli w uproszczeniu takie zminiaturyzowane drukarki 3D. Do każdego długopisu podłącza się specjalny filament, który się rozgrzewa i tym materiałem można rysować przestrzenne ilustracje, figury, gadżety. Możliwości jest bardzo dużo, a inspiracje jak korzystać z tego sprzętu są zamieszczone w internecie. Można np. stworzyć ulubioną postać z bajki, albo zaprojektować breloczek ze …swoja podobizną, zrobić podstawkę, zabawkę itp.

Wakacje okazały się wspaniałym czasem do wspólnych, rodzinnych zajęć w Klubie Kreatywności, który na ten czas przeniósł się do domów uczestników zajęć.

Array

Bibloteka narodowa instytut ksiazki Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego ACADEMICA - Cyfrowa wypożyczalnia międzybiblioteczna książek i czasopism naukowych polona.pl dyskusyjny klub ksiażki Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego instytut ksiazki - komputery dla  bibloteki Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego
idź do początku strony