Adam Ziemianin - Rozmowa bez słowa

Rozmowa bez słowa to tytuł jednego z wierszy poety Adma Ziemianina. Podczas spotkania autorskiego w naszej bibliotece, które odbyło się 20 września, padło wiele słów- pytań, opowieści, strof z czytanych przez autora wierszy. Rozmowę prowadził Witold Kaliński, a tłumaczenie w języku migowym Alicja Niemiec. Spotkanie odbywało się on-line, z transmisją na żywo ze strony, FB i kanału YT biblioteki. Przez internet uczestniczyli w nim uczniowie Zespołu Szkół im. Jana Pawła II w Krynicy- Zdroju oraz inni zainteresowani słuchacze.

Adam Ziemianin urodził się w Muszynie, jest absolwentem krynickiego LO. Obecnie mieszka w Krakowie. Wydał kilka powieści i kilkanaście tomików wierszy. Jest autorem m. in. wierszy: List do ogrodowej, Makatka z mostu, Barcelona, Jadą goście. Jego utwory śpiewa znany zespół Stare Dobre Małżeństwo.

Adam Ziemianin - Rozmowa bez słowa Adam Ziemianin - Rozmowa bez słowa Adam Ziemianin - Rozmowa bez słowa

Spotkanie odbyło się w ramach projektu Cztery oblicza książki, nie licząc czytania. Działanie dofinansowane przez Ministerstwo Kultury Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z funduszu Promocji Kultury.