A psik…. - DKK w Tyliczu dla przedszkola

W dniu, 17 marca odbyło się kolejne spotkanie DKK dla przedszkola. Dzieci wysłuchały bajki pt. „Wilk ma okropny katar”. Jest to historia wilka i trzech świnek, które mama uczy jak należy postępować mając katar. Bajeczka bardzo przypomina tą o „Trzech małych świnkach”, lecz koniec i morał jest zupełnie inny. Bohaterowie czyli wilk i trzy małe świnki wspólnie kichają i razem próbują wyleczyć się z choroby. Książeczka ma na celu pokazanie dzieciom, że nawet jedno kichnięcie może spowodować zarażenie katarem drugiej osoby. Dlatego należy używać chusteczek i nie kichać na innych. Następnie przy użyciu kostek Story Cube dzieci opowiedziały swoją własną historię, w której najczęściej pojawiało się słowo księżniczka i królewicz.                                                                       Na koniec spotkania wykonaliśmy kolorowe ptaszki, które mają za zadanie przywołać Panią Wiosnę.

A psik…. -  DKK w Tyliczu dla przedszkola A psik…. -  DKK w Tyliczu dla przedszkola A psik…. -  DKK w Tyliczu dla przedszkola