72 rocznica zakończenia okupacji hitlerowskiej

20 stycznia odbyła się uroczystość upamiętniająca 72 rocznicę zakończenia okupacji w naszym mieście.  O godzinie 10.00 przedstawiciele władz samorządowych, kombatantów, instytucji oraz młodzież z krynickich szkół złożyli wiązanki kwiatów pod tablicą pamiątkową przy ul. Pięknej na budynku „Bajka”. Tam mieściła się siedziba i więzienie gestapo. W uroczystości wzięli udział: Małgorzata Półchłopek, Przewodnicząca Rady Miejskiej, dr Tomasz Wołowiec, wiceburmistrz, członkowie Związku Kombatantów RP i Byłych Więźnów Politycznych, Magdalena Krzeszowska, dyrektor Biblioteki Publicznej i Jan Boligłowa, reprezentujący Centrum Kultury. Poczty sztandarowe wniosła  młodzież krynickich szkół: Szkoły Podstawowej Nr 1 im. Ratowników Górskich, Szkoły Podstawowej Nr 2  im. Polskich Olimpijczyków, Publicznego Gimnazjum im. Dra J. Dietla, Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Jana Pawła II. Po złożeniu kwiatów, uczestnicy zostali zaproszeni do sali balowej Starego Domu Zdrojowego na patriotyczny  koncert Orkiestry Zdrojowej pod batutą Mieczysława Smydy. W trakcie słuchania utworów, zgromadzona publiczność mogła oglądać prezentację multimedialną na temat wojny i okupacji w Krynicy,  przygotowaną przez naszą bibliotekę.

Organizatorem uroczystości była Biblioteka Publiczna i Centrum Kultury.

Fot. Przemysław Sulewski

72 rocznica zakończenia okupacji hitlerowskiej 72 rocznica zakończenia okupacji hitlerowskiej 72 rocznica zakończenia okupacji hitlerowskiej