Detektywistyczna gra terenowa Tropami Tajemnic – zapisz się już dziś! Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody!

Krynica kryje w sobie mnóstwo tajemnic! Nie wierzycie? W takim razie trafiliście pod właściwy adres! W niesamowitej Grze Terenowej wcielicie się nie tylko w Detektywów, ale także w Poszukiwaczy Skarbów i Odkrywców Tajemnic. Podążycie ścieżkami, jakimi nikt dotąd nie chodził. Rozwiążecie zagadki, które czekają na Was w najbardziej zaskakujących miejscach naszego miasta. Zmierzycie się z Wyjątkową Przygodą, do której serdecznie Was zapraszamy!

Już w sobotę, 10 maja, start o godz. 10.00 z Biblioteki Publicznej, ul. Szkolna 3. Liczba miejsc ograniczona – obowiązują zapisy (do 7 maja). Rywalizacja będzie się odbywać w drużynach (2-4 osób): dzieci, młodzież, dorośli, rodziny, grupy znajomych.

Wydarzenie odbędzie się w ramach projektu Zrób pierwszy krok do biblioteki – jest BLISKO”, dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025

Do wygrania atrakcyjne nagrody, które ufundowali: NET@kor, SŁOTWINY ARENA, SILVER COMPUTER, e- Silver, Muszynianka, Uzdrowisko Krynica Żegiestów S. A., Małopolanka&SPA Krynica- Zdrój, Akademia Sportu i Polskie Koleje Linowe.

Szczegółowe informacje pod nr tel. 184712203

Regulamin

GRA MIEJSKA ZGŁOSZENIE

ZGODA RODZICA

 

Z książką do przedszkola – międzynarodowy Dzień Tańca

„To jest taniec!
Taniec dziki!
Tańczy grzywka!
I kucyki!
Tańczą ręce!
Tańczy głowa!
I sukienka kolorowa.
Koraliki! I buciki!
Tańczą taniec!
Taniec dziki!”
/Gellner Dorota „Taniec dziki”/
29 marca, przypada Międzynarodowy Dzień Tańca. Z tej właśnie okazji dzieci z Niepublicznego Przedszkola „Przystań” uczestniczyły w zajęciach zorganizowanych przez Filię na Czarnym Potoku. Podczas nich przedszkolaki mogły między innymi tanecznie się wyhasać. Po krótkiej tanecznej rozgrzewce wysłuchały również książkę pt. „Żyrafy nie umieją tańczyć” Giles Andreae, Guy Parker-Rees. Następnie oddały się tanecznym pląsom odgadując style tańca po wylosowanych atrybutach. Zabawa była wyśmienita.

Sobota z Wyobraźnią w Filii na Czarnym Potoku

Dzień Książki w bibliotece na Czarnym obchodzono z małym opóźnieniem ale został on uczczony jak się patrzy. Dla takich „książkolubów” to przecież wielka gratka. Podczas zajęć literacko – plastycznych, które odbyły się 26 kwietnia powstały przepiękne pracę.
Skoro święto, to obowiązkowo kwiaty. Każdy uczestnik wykonał papierowy kwiatek, który mógł podarować swojej ulubionej książce.
Na koniec uruchomiono prawdziwą fabrykę zakładek. Dzieci uczyły się od podstaw tworzenia narożnych zakładek, które przydadzą się podczas codziennego czytania.
Nie mogło zabraknąć oczywiście wartościowych treści, a te zapewnił tym razem audiobook „Mądre bajki z całego świata”.

Wielkanocny DKK w Tyliczu – magiczne spotkanie z książką i świąteczną zabawą!

Za nami wyjątkowe, pachnące wiosną i radością spotkanie w ramach Dyskusyjnego Klubu Książki dla Dzieci! Tym razem pracownik Biblioteki Publicznej w Tyliczu w dniu 15 kwietnia odwiedził przedszkolaki z miejscowej ochronki, by wspólnie z nimi poczuć klimat zbliżającej się Wielkanocy. Na początek dzieci przeniosły się do świata uroczego opowiadania „Marysia i wielkanocne jajka”. Wspólne czytanie stworzyło ciepłą, pełną zaangażowania atmosferę – dzieci z uwagą śledziły przygody sympatycznej bohaterki i chętnie dzieliły się własnymi przygotowaniami do świąt.

Po literackiej uczcie przyszedł czas na odrobinę wielkanocnej rywalizacji! Rozgrywki w double, memory z motywami pisanek, zajączków i kurczaczków oraz wyścigi z jajkiem na łyżce dostarczyły mnóstwo frajdy, śmiechu i pozytywnej energii. Każdy znalazł coś dla siebie – jedni błyszczeli refleksem, inni pamięcią, ale wszyscy bawili się doskonale! Dodatkowo rozmawialiśmy o wielkanocnych tradycjach – o święceniu koszyczków, malowaniu pisanek, śmigusie-dyngusie i tym, co w tych dniach naprawdę ważne: bliskości, życzliwości i radości ze wspólnego czasu. Na zakończenie naszych zajęć dzieci wykonały prace plastyczne – Wielkanocne pisanki.

Książkowi Odkrywcy poznają tradycje świąteczne

15 kwietnia bibliotekarki z Filii na Czarnym Potoku odwiedziły wesołą grupę 3 latków z Gminnego Przedszkola nr 2 „Mali Odkrywcy” w Krynicy-Zdroju po to, aby przybliżyć dzieciom tradycje świąt Wielkanocnych. Przedszkolaki wysłuchały krótką bajeczkę pt. „Wielkanocna Pisanka”, zaprzyjaźniły się z biblioteczną kurką, która pod skrzydełkiem ukryła dla nich zagadki. Wspólnie udekorowały też mega jajko a na koniec wszyscy złożyli sobie życzenia Zdrowych i Pogodnych Świąt.

Kolejne spotkanie w ramach projektu „Z książką w plecaku” za nami!

Tym razem gościliśmy w naszej bibliotece uczniów ze Szkoły Podstawowej w Mochnaczce Wyżnej. Punktem wyjścia do rozmowy była książka Marii Strzeleckiej „Beskid bez kitu”, która stała się inspiracją do dyskusji o przyrodzie, ziołach i leśnych przygodach.
Dzieci z zaangażowaniem opowiadały o własnych doświadczeniach z wypraw do lasu — nie zabrakło historii o spotkaniach z dzikimi zwierzętami! Wspólnie poznawaliśmy, jak rozpoznawać i wykorzystywać zioła: jak je zbierać, suszyć i do czego mogą się przydać.
Na zakończenie spotkania wszyscy z radością zmierzyli się z zagadkami i zadaniami z kodowania
Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego