Z książką do przedszkola - "Przyjaciel na zawsze"

W czwartek, 28 grudnia bibliotekarka z Filii na Czarnym Potoku wybrała się z wizytą do Integracyjnego przedszkola Przystań. Podczas zajęć dzieci poznały historię uroczego bałwanka i pewnej wiewiórki, między którymi nawiązuje się niezwykła przyjaźń. Pewnego zimowego dnia, wiewiórka wyszła ze swojej dziupli i zauważyła coś bardzo dziwnego – samotnego i drżącego z zimna bałwanka w środku lasu. Od tamtej pory nie mogła o nim zapomnieć. Postanawia mu pomóc i podarowuje ciepły szalik. I tak zaczęła się wyjątkowa przyjaźń. Ale czy przetrwała ona na zawsze? przecież prawdziwa przyjaźń nigdy się nie kończy! Była to piękna i wzruszająca opowieść o sile przyjaźni, która trwa pomimo rozłąki. Przedszkolaki wzięły również w rożnego rodzaju zimowych zabawach podczas których między innymi zamieniły się w bałwanki, udały się na pełen niespodzianek kulig oraz pokolorowały szalik dla zmarzniętego bałwanka.

Z książką do przedszkola - Z książką do przedszkola - Z książką do przedszkola -