Wakacje w filii w Bereście

Drugi tydzień wakacji rozpoczęliśmy od tematu podróżniczego. Zastanawialiśmy się więc: „Czy mapy nigdy się nie mylą?”. Okazało się, iż są mapy, całkowicie niedokładne, jednak przydatne i odgrywające duże znaczenie. Taką mapą jest np. mapa świata powstała dzięki odkryciom greckiego uczonego Ptolemeusza. Pomogła ona innym kartografom ustalić rozmiary Ziemi i zlokalizować wiele miejsc, a także zmieniła sposób postrzegania świata utkany przez średniowiecznych twórców map. Zanim bowiem powstało odkrycie Ptolemeusza, wielkość kraju na mapie zależała nie od jego właściwych rozmiarów, ale od jego ważności. Po zapoznaniu się z tematem, przeszliśmy do pracy. Rozmawialiśmy o mapach, mapy potrzebne są przy różnych wyprawach i wycieczkach, ale trzeba też mieć gdzie je schować. Najlepiej do wygodnego, pojemnego plecaka. W związku z tym dziś właśnie wykonywaliśmy piękne, kolorowe, papierowe plecaki. Dzieciom bardzo podobała się dzisiejsza praca, wszystkie bardzo się do niej przyłożyły i starały się by ich plecak był jak najpiękniejszy.
Wakacje w filii w Bereście Wakacje w filii w Bereście Wakacje w filii w Bereście