Świąteczna wizyta w Mochnaczce Niżnej

W czwartek 16 grudnia bibliotekarz z Filii w Bereście złożył przedświąteczną wizytę czytelnikom w Szkole Podstawowej w Mochnaczce Niżnej. Oczywiście na początku dzieci oddały już przeczytane, a wypożyczyły nowe interesujące je książki. Gdy już każdy zaopatrzył się w odpowiedni na długie zimowe wieczory zapas lektur, przyszedł czas na wysłuchanie niezwykle ciekawej książki pt. „Święta na świecie”. Z niej dowiedzieliśmy się wielu niesamowitych rzeczy. Czy wiecie na przykład, że na Hawajach Mikołaj nazywa się Kanakaloka, nosi japonki, luźną koszulę i przybywa kajakiem ciągniętym przez delfiny? A bałwana zamiast ze śniegu lepią tam z piasku. Natomiast na Wyspach Dziewiczych świąteczny karnawał trwa cały miesiąc, a jego punktem kulminacyjnym jest wyścig raczkujących bobasów! Jak widać „Co kraj to obyczaj”. Następnie uczniowie wycieli i pokolorowali ozdobne bombki na choinkę i wykonali szereg zleconych im przez Mikołaja zadań i zagadek za które otrzymali słodkie niespodzianki. HO! HO! HO! Wesołych Świąt!

Świąteczna wizyta w Mochnaczce Niżnej Świąteczna wizyta w Mochnaczce Niżnej Świąteczna wizyta w Mochnaczce Niżnej