Sobota z folklorem w Filii na Czarnym Potoku

Podczas sobotnich warsztatów, które odbyły się 20 kwietnia w filii 1, było ludowo, kolorowo, wesoło, ale i też pouczająco. Poznanie folkloru, to dla młodego człowieka jedna z dróg do zrozumienia, skąd pochodzą kultura i cywilizacja. Oswajając dziecko z folklorem, oferujemy mu możliwość rozumienia świata, w jakim żyjemy. Tym bardziej, że ma on wiele do zaoferowania. Od wyliczanek, wierszy, muzyki, sztuki, rękodzieła po wspaniałe barwy i kolory pysznie prezentujące się na ludowych strojach. Możliwości jest przecież wiele. Można bawić się gwarom i odgadywać znaczenie niezrozumiałych nam słów takich jak np. apfelzyna, szneka z glancem czy glazejki. Można również odtańczyć krakowiaka czy polkę. Ale można też wykonać wspaniałe wycinaki lub zaprojektować swoją własną chustę.

Sobota z folklorem w Filii na Czarnym Potoku Sobota z folklorem w Filii na Czarnym Potoku Sobota z folklorem w Filii na Czarnym Potoku